Společné akce

Dopravně-výtvarná soutěž "Zebra se za tebe nerozhlédne"

S předškoláky jsme se zúčastnili dopravně-výtvarné soutěže na téma: Jak se ne/bezpečně přechází přes silnici? Vyhlášení soutěže proběhne 30.11.2021 "Jednou z nejčastějších a nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu jsou chodci. Děti již od nejútlejšího věku se jako chodci pohybují v provozu. Nejprve s rodiči v kočárku, následně se starším doprovodem za ruku a v pozdějším věku jsou chodci samostatně. A kdy jsou chodci nejčastěji ohroženi? Při přecházení. Ať na místech se zebrou či bez ní. Vždy je důležité se rozhlédnout, protože nikdo jiný to za nás neudělá. Ani ta zebra."

Sokolnické představení - draví ptáci 7.10.2021

Farma dojných a kašmírských koz Šošůvka 23.9.2021

Vzdělávací výlet pro předškoláky. Prohlédli jsme si farmu, dozvěděli jsme se, jaké druhy koz chovají (kašmírová, bílá), čím se živý, čím jsou užitečné, ochutnávka tvarohových šneků z kozího mléka.

Brigáda s rodiči na školní zahradě - 21.9.2021

Letošní rok nám dovolil se opět sejít s rodiči a dětmi na školní zahradě. Děkujeme všem zúčastněným za pomoc s prací a úklidem školní zahrady.

"Přes silnici za ruku" 21.9.2021

Bezpečnostní akce městské policie Letovice. Děti se seznámily s pravidly bezpečného přecházení vozovky. Policisté obdarovali děti reflexními vestami "Véčky".

Přečtěte si informace z naší zahrady:

Bio úroda na školní zahradě – 2021

Školní zahrada

"Skutečně zdravé odpoledne" - beseda

Beseda a praktická ukázka přípravy zdravých svačinek pro děti s lektorkou SZŠ p.Hruškovou a jejich ochutnávka + vytištěné recepty.

Dopravní hřiště Blansko 16.6.2021

Rozloučení s předškoláky 9.6.2021

Programem nás provázelo Divadlo Sandry Reidlové z Brna.

Školní zahrada

Sportovní dopoledne na školní zahradě 31.5.2021

Tablo předškoláků 2020/2021

Tablo předškoláků si můžet prohlédnout od pondělí 31.5. ve výloze prodejny obuvy paní Štulpové.

Spolupráce s knihovnou

V rámci spolupráce s knihovnou se děti naší MŠ zapojily do projektu "Oslavte s námi masopust". Děti nakreslily zážitky z karnevalu, vyrobily masopustní kobylu, veselé klauny, masky z různých materiálů, tvořily tradiční koláčky z plastelíny. Tyto výrobky jsme poskytli do knihovny na společnou výstavu.
Zapojili jsme se také do druhého projektu a navázali spolupráci s Centrem sociálních služeb města Letovice. V této nelehké době jsme chtěli potěšit obyvatele domova důchodců a pečovatelského domu a tak jsme jim s dětmi namalovali obrázky, vyrobili květinky, zápichy berušek a sluníček.
Jako poděkování dostaly děti malé dárečky a bonbóny.

Slet čarodějnic a čarodějů 29.4.2021

Slet jsme začali společným představením všech čarodějnic a čarodějů. Čarodějové si opekli párky a posvačili. Čarodějnice Minerva byla pověřena hlavní čarodějnicí Kanimůrou, aby čarovala. Vyčarovala podobiznu hlavní čarodějnice, lektvar lásky a bublající lektvar. Pak přišla řada na malé čaroděje a čarodějnice - plnili čarodějnické disciplíny (sbírali netopýry, házeli kosti do kotlíku, přenášeli žabí vajíčka, létali na koštěti, házeli na netopýří kuželky, zdolávali močál přes kameny, zametaly fazolepro obry, hádali z tajemných lahví). Všichni po splnění získali řidičský průkaz na koště.

Den Země 22.4.

Po návratu do školky jsme slavili "Den Země - 22.4." Ve středu jsme plnili zábavné disciplíny na školní zahradě: "zachraňovali jsme berušky, váleli sud do mraveniště, házeli včelku do úlu, chytali rybičky, skládali obrázky z pet-vršků, skákali přes kytičky a sázeli je dle barviček, skákali v pytli, poznávali přírodniny dle hmatu, prolézali tunelem s lopatkou za krtečkem"
Dopoledne jsme si moc užili. Svítilo nám sluníčko.
Ve čtvrtek proběhla ve školce ukázka živých zvířat, prohlédli jsme si hady, agamu, varana, štíry, pavouka a sovu pálenou.
Seznámili jsme se s jejich životem a některá zvířátka jsme si mohli i pohladit. Zvířata i přírodu mají děti moc rády a těšíme se, že další školní rok "Den Země" oslavíme už se všemi dětmi.

Distanční vzdělávání předškoláků

Videa

Mikuláš

Dravci 30.9.2020

Přes silnici za ruku 22.9.2020

Hrátky na zahradě - září 2020