Společné akce

Farma dojných a kašmírských koz Šošůvka 23.9.2021

Vzdělávací výlet pro předškoláky. Prohlédli jsme si farmu, dozvěděli jsme se, jaké druhy koz chovají (kašmírová, bílá), čím se živý, čím jsou užitečné, ochutnávka tvarohových šneků z kozího mléka.

Brigáda s rodiči na školní zahradě - 21.9.2021

Letošní rok nám dovolil se opět sejít s rodiči a dětmi na školní zahradě. Děkujeme všem zúčastněným za pomoc s prací a úklidem školní zahrady.

"Přes silnici za ruku" 21.9.2021

Bezpečnostní akce městské policie Letovice. Děti se seznámily s pravidly bezpečného přecházení vozovky. Policisté obdarovali děti reflexními vestami "Véčky".

Přečtěte si informace z naší zahrady:

Bio úroda na školní zahradě – 2021

Školní zahrada

"Skutečně zdravé odpoledne" - beseda

Beseda a praktická ukázka přípravy zdravých svačinek pro děti s lektorkou SZŠ p.Hruškovou a jejich ochutnávka + vytištěné recepty.

Dopravní hřiště Blansko 16.6.2021

Rozloučení s předškoláky 9.6.2021

Programem nás provázelo Divadlo Sandry Reidlové z Brna.

Školní zahrada

Sportovní dopoledne na školní zahradě 31.5.2021

Tablo předškoláků 2020/2021

Tablo předškoláků si můžet prohlédnout od pondělí 31.5. ve výloze prodejny obuvy paní Štulpové.

Spolupráce s knihovnou

V rámci spolupráce s knihovnou se děti naší MŠ zapojily do projektu "Oslavte s námi masopust". Děti nakreslily zážitky z karnevalu, vyrobily masopustní kobylu, veselé klauny, masky z různých materiálů, tvořily tradiční koláčky z plastelíny. Tyto výrobky jsme poskytli do knihovny na společnou výstavu.
Zapojili jsme se také do druhého projektu a navázali spolupráci s Centrem sociálních služeb města Letovice. V této nelehké době jsme chtěli potěšit obyvatele domova důchodců a pečovatelského domu a tak jsme jim s dětmi namalovali obrázky, vyrobili květinky, zápichy berušek a sluníček.
Jako poděkování dostaly děti malé dárečky a bonbóny.

Slet čarodějnic a čarodějů 29.4.2021

Slet jsme začali společným představením všech čarodějnic a čarodějů. Čarodějové si opekli párky a posvačili. Čarodějnice Minerva byla pověřena hlavní čarodějnicí Kanimůrou, aby čarovala. Vyčarovala podobiznu hlavní čarodějnice, lektvar lásky a bublající lektvar. Pak přišla řada na malé čaroděje a čarodějnice - plnili čarodějnické disciplíny (sbírali netopýry, házeli kosti do kotlíku, přenášeli žabí vajíčka, létali na koštěti, házeli na netopýří kuželky, zdolávali močál přes kameny, zametaly fazolepro obry, hádali z tajemných lahví). Všichni po splnění získali řidičský průkaz na koště.

Den Země 22.4.

Po návratu do školky jsme slavili "Den Země - 22.4." Ve středu jsme plnili zábavné disciplíny na školní zahradě: "zachraňovali jsme berušky, váleli sud do mraveniště, házeli včelku do úlu, chytali rybičky, skládali obrázky z pet-vršků, skákali přes kytičky a sázeli je dle barviček, skákali v pytli, poznávali přírodniny dle hmatu, prolézali tunelem s lopatkou za krtečkem"
Dopoledne jsme si moc užili. Svítilo nám sluníčko.
Ve čtvrtek proběhla ve školce ukázka živých zvířat, prohlédli jsme si hady, agamu, varana, štíry, pavouka a sovu pálenou.
Seznámili jsme se s jejich životem a některá zvířátka jsme si mohli i pohladit. Zvířata i přírodu mají děti moc rády a těšíme se, že další školní rok "Den Země" oslavíme už se všemi dětmi.

Distanční vzdělávání předškoláků

Videa

Mikuláš

Dravci 30.9.2020

Přes silnici za ruku 22.9.2020

Hrátky na zahradě - září 2020